Kolonie i obozy na Warmii i mazurach

Kolonie i obozy – dlaczego warto?

Wybór miejsca na obóz dla dzieci wiąże się z wyjątkowo niełatwą decyzją. Trzeba przeanalizować koszty każdej oferty, ale warto również zadbać o to, aby wyjazd dostarczył niesamowitych wrażeń i był jednocześnie wielkim pożytkiem. Na wybór składa się wiele czynników, np. odległość od miasta, w którym mieszkamy, czy atrakcje oferowane podczas samych wakacji. Kolonie i obozy oferują wiele ale jak wybrać to co najlepsze?

Dlaczego kolonia na Mazurach?

Warmia i Mazury to doskonałe miejsce na obozy dla dzieci. Bazą organizacyjną tego miejsca jest Olsztyn. Kolonie przeznaczone są dla potrzeb dzieci w różnym wieku. Inaczej wygląda oferta dla najmłodszych w wieku przedszkolnym, inaczej dla dzieci z klas 1-4, a jeszcze inaczej dla tych, którzy się uczą w klasach 5-8.

Kursy robotyki

Kolonie na Mazurach oferują m.in. kurs robotyki lego. Grupą docelową są osoby w wieku 7-10 lat. Na takich obozach dzieci zyskują bardzo przydatną wiedzę na temat tego, jak programować budowę z klocków. Bardzo ważne jest, aby dzieci miały styczność z innowacjami od najmłodszych lat. Z czasem roboty będą bowiem coraz bardziej obecne w naszym życiu i trzeba mieć wprawę, aby przyzwyczaić się do korzystania z nich na co dzień. Obozy na Mazurach w ramach kursów robotyki oferują możliwość rozwinięcia umiejętności manualnych, a także polepszenie koncentracji, kreatywności, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz jak współpracować w grupie. Bliżej można zapoznać się z ofertą na stronie: https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury. Wśród konkretnych czynności jest m.in. zaprogramowanie robota w taki sposób, aby omijał przeszkody lub by był w stanie przejść poprawnie przez labirynt. Na koniec kursu dzieci otrzymują dyplom, który potwierdza nabycie przez nich odpowiednich umiejętności technicznych. 

Kolonie a nauka czytania

Olsztyn jest doskonałym wyborem także dla tych, którzy chcą zarazić swoje dzieci pasją do czytania. Są tutaj obozy oferujące naukę czytania dla czterolatków. Ważne, aby dziecko posiadło umiejętność czytania możliwie najwcześniej. Ta cenna umiejętność wpływa pozytywnie na rozwój intelektualny, zastanawianie się nad sensem życia, a także próby znalezienia odpowiedzi, jak wybrnąć z danej sytuacji. Książki rozwijają w dziecku wyobraźnię i potrafią uwolnić całkiem nowe, niespotykane talenty. Na spotkaniach dzieci poznają przede wszystkim podstawowe litery alfabetu. Pomaga im pani, która wypowiada poszczególne litery, a maluchy je powtarzają. Te zajęcia są też połączone z odkrywaniem potrzeb. Dzieci mogą wyrazić swoje myśli, dzięki czemu mogą zostać w przyszłości lepiej zrozumiani przez innych i poczuć, że nie będą odrzuceni.

Łamigłówki

Jak powszechnie wiadomo, Olsztyn jest największym miejscem na Warmii i Mazurach. Dlatego można tutaj zagospodarować mnóstwo atrakcji także dla dzieci starszych. Należy do nich np. rozwiązywanie łamigłówek, ćwiczenie zasad interpunkcyjnych, czy ortograficznych oraz ćwiczenie pamięci. Są to bardzo istotne kwestie, z którymi wiele młodych osób może mieć na co dzień problem. Podczas obozu oferowane są różnego rodzaju gry, które wzbudzają kreatywność oraz zainteresowanie innymi tematami, np. geografią i historią.

Programowanie Java

Olsztyn jest również miejscem, gdzie znajdziemy obozy oferujące kurs programowania Java dla dzieci. Grupą docelową są w tym przypadku wcześni nastolatkowie. Będzie można się przekonać, że język Java jest całkiem prosty i można skutecznie połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki temu dzieci uczą się specjalnych kodów, a także mają na co dzień kontakt z dziedziną informatyki. Przy okazji wspomaga to proces szybkiej nauki, jak i rozwiązywania problemów. 

Author: