Optyk – Jak wybrać jak wybrać najlepszego?

Wady wzroku są bardzo powszechne. Praca przed komputerem, wiek, choroby przewlekłe i wiele więcej czynników przyczyniają się do pogorszenia widzenia. Na szczęście okulary podnoszą komfort codziennych zajęć. Lekarz okulista diagnozuje schorzenie i wypisuje receptę na okulary. Optyk pomaga w doborze oprawek i wstawia przepisane szkła. Jak dobrze wybrać salon świadczący usługi? Jest kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Nie zawsze najlepszym wyborem jest skorzystanie z najbliższego punktu. Szczególnie że w dużych miastach, takich jak Olsztyn są dziesiątki specjalistów.

Optyk – mały i prywatny salon, czy należący do dużej sieci?

Coraz mniej jest małych, prywatnych salonów optycznych. Lokale te są wypierane przez duże firmy, tworzące sieci gabinetów. Lepsza reklama i dostępność usług pcha klientów do sieciówek. Czy zawsze jest to dobry wybór? Nie do końca! Małe zakłady optyczne też mają swoje zalety. Często optyk działający w prywatnym salonie ma znacznie lepsze podejście do klienta. Konkurencja z dużymi markami wymusza dobrą jakość obsługi. Nie rzadko ceny produktów i usług będą odrobinę niższe w mniejszych punktach. Znalezienie gabinetu prywatnego w małych miastach nie powinno stanowić problemu. Większe ośrodki takie jak Bydgoszcz, Katowice, czy Olsztyn również oferują takie usługi. Wybór produktów będzie szerszy w salonach markowych, więc jeżeli chcemy kupić unikatowe oprawki, raczej wskazane będą filie dużych sieci. Istnieją też optycy internetowi. Wybór produktów i usług odbywa się przez strony www. Oferta jest zazwyczaj bardzo szeroka, a ceny atrakcyjne. Są jednak ewidentne wady korzystania z tego rozwiązania. Klient nie może przymierzyć oprawek przed zakupem. Internetowe usługi są dobre jedynie w przypadku nabywania soczewek. Okulary przysłane pocztą mogą okazać się niewygodne albo po prostu brzydkie.

Doświadczenie pracowników salonu

Doświadczenie pracowników wydaje się jednym z najważniejszych kryteriów wyboru, klientom zależy na perfekcyjnie wykonanej usłudze. Jeżeli optyk długo utrzymuje się na rynku, to świadczy o jego doświadczeniu i profesjonalizmie. Niedawno powstałe salony również mogą być dobre. Warto sprawdzić poziom wykształcenia optyka. Istnieje internetowa baza danych zrzeszająca optyków. W lokalach mogą pracować również okuliści i optometryści. Jeżeli gabinet lekarza specjalisty znajduje się na terenie salonu, znacznie przyspiesza to proces diagnozy wady wzroku i zakupu okularów. Często stosowaną praktyką są rabaty dla pacjentów leczonych w tym samym miejscu. Optometrysta to osoba mogąca diagnozować podstawowe wady wzroku i dobierać szkła korekcyjne dla pacjentów. Informacje na temat personelu łatwo można znaleźć na stronach internetowych zakładów.

Optyk – ceny towarów i usług

Ceny, które dyktuje optyk, zawsze będą jednym z podstawowych kryteriów wyboru zakładu. Nikt nie chce przepłacać. Każdy chce mieć dobrze i tanio wykonaną usługę. Żeby porównać ceny, należy przejść się po różnych salonach i przeliczyć koszty. Najtańsza opcja zazwyczaj nie jest najlepszą i trzeba o tym pamiętać. Nie może być to najważniejsze kryterium.

Lokalizacja salonu

Położenie placówki jest oczywiście ważne. W małych miastach zazwyczaj funkcjonuje tylko kilka salonów. W dużych aglomeracjach, takich jak Gdańsk, Olsztyn, czy Warszawa optyków jest wielu. Wygoda korzystania z punktu położonego nieopodal miejsca zamieszkania jest duża, jednak nie koniecznie jakość usług i oferowana cena będą korzystne. Często lepszy rezultat uzyskamy, dopłacając parę złotych do paliwa lub biletu. Ciekawym miejscem w Olsztynie jest: https://www.optyklawrynowicz.pl/.

Skąd czerpać informacje o salonach?

Informacje najłatwiej zdobyć przez strony internetowe. Łatwo znaleźć i przeczytać opinie użytkowników o danym optyku. W mniejszych miejscowościach możemy popytać znajomych, bo większość z nich korzysta z tych samych zakładów. Duże miasta, na przykład Olsztyn, czy Gdańsk posiadają tak wiele placówek, że ciężko będzie znaleźć ich klienta. Wtedy najłatwiej posiłkować się informacjami z internetu.

Author: